Kliknij na wybrane pytanie aby uzyskać odpowiedź.

Gdzie instalować dystrybutor?

Dystrybutor najlepiej instalować w aneksie kuchennym jeżeli znajduje się w biurze. Zaleca się montowanie urządzeń do 10 metrów od łącza wody. Istnieje jednak możliwość instalacji w zdecydowanie większych odległościach przy użyciu dodatkowego wyposażenia.

Ile kosztuje wynajem?

Nasza filozofia działania opiera się na zasadzie, że klient ponosi zawsze takie same, stałe koszty niezależnie od tego, ile wody zużyje. Najtańszy dystrybutor w aktualnej ofercie to koszt jedynie 139 zł miesięcznie, czyli trochę więcej niż 4 zł dziennie. To naprawdę tanio.

Jak często istnieje konieczność serwisu?

Zgodnie ze wskazówkami producenta zaleca się wymianę wszystkich filtrów oraz lamp UV raz na ok. 6 miesięcy. Dokonuje tego nasz profesjonalny serwis wraz z procesem odkamienienia urządzenia oraz sanifikacji.

Na jak długo wystarcza butla z gazem i jaka jest duża?

Stosowane przez nas butle mają 5 kg wagi. Wielkościowo butla ta w przypadku dystrybutora WL4 w wersji stojącej mieści się w jego obudowie i nie zajmuje dodatkowego miejsca. Taka ilość gazu powinna wystarczyć na ok. 4 tys. szklanek wody gazowanej. Wymiana jej w zależności od zużycia będzie prawdopodobnie konieczna raz lub dwa razy w roku.

Czy naświetlanie lampami UV wody nie szkodzi człowiekowi?

Nie. Jest to powszechnie stosowana metoda sterylizacji wody z bakterii i wirusów. Długość fali UV oraz czas naświetlania jest określony przez światowe organizacje. W naszych urządzeniach filtry UV (bo tak się je często nazywa) posiadają klasę A, czyli gwarantują skuteczną eliminację 99,9% bakterii i wirusów znajdujących się w wodzie.

Które urządzenia występują w wersji nablatowej?

W wersji nablatowej występują urządzenia WL4, WL2 oraz WL2500. Ich funkcjonalność jest praktycznie identyczna z wersjami stojącymi. W niektórych przypadkach posiadają trochę mniejsze zbiorniki z wodą.

Jak często wymienia się lampę UV?

Lampa UV zgodnie z danymi producenta ma żywotność 8-12 miesięcy w zależności od jej intensywaności użycia. W naszym przypadku wymieniamy lampę UV co 6 miesięcy podczas przeglądów serwisowych. Staramy się nie dopuszczać do sytuacji awarynych czyli np. blokady urządzenia, jeżeli nie działa lampa.

Czy funkcja BioCote zużywa się w urządzeniach?

Nie. BioCote to jony srebra dodane do materiałów, z których zbudowane są dystrybutory. Dzięki temu ogranicza się rozwój bakterii i wirusów na zewnątrz urządzenia, szczególnie w miejscu podawania wody. Jest to materiał, którego fukcjonalność nie zmienia się w czasie. Działa bez przerwy. W dzisiejszych czasach użycie jonów srebra staje się coraz powszechniejsze. Stosują już tę technologię także producenci AGD np. w pralkach lub lodówkach (przykład produkty SilverNano marki Samsung).

Czy istnieje możliwość własnego zaopatrywania w gaz CO2?

Tak - istnieje możliwość własnej wymiany butli CO2. Nie wymaga to dodatkowych umiejętności, jest bezpieczne. CO2 jest niepalny, nieszkodliwy przy wydostawaniu się z butli. Po krótkim przeszkoleniu można dokonywać wymian samodzielnie.

Czy dystrybutory posiadają podajniki na kubki?

Podajnik na kubki wbudowany jest tylko w urządzeniu WL4. W przypadku innych urządzeń możemy zamontować taki podajnik na zewnątrz urządzenia bez dodatkowych opłat. Istnieje również możliwość zamówienia u nas kubków. Ze względu na pro-ekologiczny charakter naszych urządzeń apelujemy jednak do naszych Klientów, żeby plastikowe kubki używać tylko i wyłącznie, gdy jest to konieczne, ponieważ zanieczyszczają one środowisko i powinno się je segregować w celu odpowiedniej utylizacji. W przypadku stosowania urządzenia dla pracowników - używanie kubków wydaje się niekonieczne - można używać szklanek. Kubki w naszym rozumieniu powinny być stosowane tylko w miejscach użyteczności publicznej.

Ile energii zużywa dystrybutor?

Maksymalna ilość energii, jaką zużywa dystrybutor w momencie grzania wody to 800W. Jest to jednak zużycie chwilowe. Generalnie w przypadku gotowania wody w czajniku pobór mocy jest wyższy - nawet czasami powyżej 2000W. W trakcie używania dystrybutor włącza się tylko w przypadku potrzeby podgrzania wody. Zbiorniki, w których przechowywana jest woda, są bardzo dobrze izolowane i działają na zasadach termosu, dlatego zużycie energii nie jest duże. Nie określamy jednak wartości, ponieważ zależy ona od intensywności używania urządzenia oraz rodzaju wody, jaką się pije. Urządzenia posiadają funkcję Sleep oraz certyfikaty Energy Star.
 Zadaj pytanie
 

Dostarczamy bezbutlowe dystrybutory wody dla biznesu. W swojej ofercie mamy najlepsze rozwiązania aby otrzymać czystą i zdrową wodę w firmie. Korzystamy z rozwiązań największego producenta na świecie bezbutlowych dystrybutorów do wody - firmy Waterlogic, włoskiej firmy Asset oraz firmy Zerica. Wszyscy wymienieni producenci produkują dystrybutory podające krystalicznie czystą wodę zimną, wodę gorącą, a nawet wodę gazowaną.  W naszej ofercie znajdują się również wyjątkowe fontanny wody pitnej, hiszpańskiej marki Canaletas, europejskiego lidera w zakresie produkcji dystrybutorów fontannowych, zwanych często poidełkami. Zapoznaj się z naszą ofertą dystrybutorów wody.

Promocja!